Dolnośląskie: blisko 130 pracowników fabryki w Międzyborzu zostanie przebadanych na obecność koronawirusa

Dodano 12/08/2020 07:19 przez GP

Blisko 130 pracowników fabryki mebli w Międzyborzu zostanie przebadanych na obecność koronawirusa. Wymazy będą pobierane we wtorek i w środę. Decyzję o przeprowadzeniu badań podjęto po tym, gdy zakażenie potwierdzono u trzech zatrudnionych.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy Urszula Kozioł poinformowała we wtorek PAP, że łącznie przebadanych zostanie 127 pracowników fabryki, w tym 32 z powiatu ostrowskiego, pięciu z powiatu ostrzeszowskiego i jedna osoba z powiatu wrocławskiego. "Są to pracownicy z dwóch wydziałów montażu i z jednego wydziału maszynowego, które w obecnej chwili są zamknięte" – przekazała.

We wtorek wymazy pobrano od 60 osób, w środę przebadana ma zostać kolejna grupa pracowników. Wymazy będą pobierane w zorganizowanych punktach drive-thru na parkingu przy zakładzie. Wyniki powinny być znane w ciągu dwóch dni od momentu pobrania wymazów.

Do tej pory wśród pracowników fabryki mebli potwierdzono trzy przypadki zachorowania na Covid-19. Jeden z zakażonych pracowników z powiatu ostrzeszowskiego zmarł. Mężczyzna nie miał chorób współistniejących.

Dyrektor poinformowała, że obecnie 238 osób – pracowników firmy i członków ich rodzin przebywa na kwarantannie. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ato/ jann/

Źródła

[1] PAP