Warszawa: rusza kampania informacyjna o koronawirusie; kontrolerzy będą rozdawać maseczki

Dodano 17/08/2020 18:58 przez GP

Warszawa rozpoczyna kampanię informacyjną, aby przypomnieć zalecenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa. Na ulicach pojawią się plakaty m.in. o tym, jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną - poinformował w poniedziałek ZTM w stolicy. W ramach kampanii kontrolerzy biletów w pojazdach transportu publicznego będą rozdawali maseczki zapominalskim pasażerom.

Jak przekazało ZTM, materiały informacyjne zostały przygotowane również w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Plakaty prezentują, jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce, przypominają o obowiązku zasłanianiu ust i nosa w środkach komunikacji miejskiej oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Grafiki pojawią się na przystankach, w pojazdach komunikacji miejskiej, na słupach ogłoszeniowych i bilboardach.

Ponadto kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego w czasie swojej pracy będą przypominać pasażerom o obowiązku zasłaniania nosa i ust a tym, którzy nie będą mieli zasłoniętej twarzy, podarują maseczkę. "W mediach społecznościowych WTP prezentowane będą grafiki i filmy pokazujące jak prawidłowo nosić maseczkę" - informuje ZTM. (PAP)

nmk/ lena/

Źródła

[1] PAP