Płock: wyzdrowiało sześciu policjantów, u których wykryto koronawirusa

Dodano 20/08/2020 14:20 przez GP

Sześciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku (Mazowieckie), u których wcześniej wykryto zakażenie koronawirusem, jest już ozdrowieńcami. Żaden z funkcjonariuszy i pracowników tej jednostki nie przebywa na kwarantannie.

"Aktualnie wszyscy funkcjonariusze, którzy byli chorzy, a było ich sześciu, są ozdrowieńcami. Żadne osoby, pracownicy i funkcjonariusze nie przebywają w tej chwili na kwarantannie" – powiedziała w czwartek PAP Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Pod koniec lipca u dwóch funkcjonariuszy płockiej Komendy Miejskiej Policji badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. W związku z tym 23 innych poddano izolacji. Na początku sierpnia okazało się, że na koronawirusa choruje tam w sumie sześciu funkcjonariuszy.

W ramach podjętych działań badania w kierunku koronawirusa przeprowadzono u ponad 300 funkcjonariuszy i pracowników płockiej Komendy Miejskiej Policji. Wszystkie wyniki były ujemne.

W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku pracuje ok. 400 funkcjonariuszy, przy czym część z nich pełni służbę w podległych komisariatach i posterunkach. (PAP)

mb/ joz/

Źródła

[1] PAP