Starosta ełcki zakażony koronawirusem

Dodano 31/08/2020 08:08 przez GP

Starosta ełcki Marek Chojnowski i jedna osoba z zarządu powiatu zostali objęci tzw. izolacją domową z powodu zakażenia koronawirusem. Samorządowiec zapewnił w rozmowie z PAP, że mimo tej sytuacji starostwo w Ełku będzie funkcjonowało normalnie.

Starosta poinformował PAP w niedzielę, że on i jeszcze jedna osoba z pięcioosobowego zarządu powiatu otrzymali pozytywne wyniki testów na Covid-19. "Czuję się normalnie, nic mi nie dolega, nie mam temperatury ani żadnych objawów" - mówił.

Jak przekazał, według jego wiedzy, również druga osoba z zarządu powiatu czuje się dobrze i jest objęta izolacją w warunkach domowych.

Chojnowski powiedział PAP, że wcześniej przebywał na kwarantannie po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną. Przed kwarantanną był na urlopie, po którym tylko przez jeden dzień był w pracy. Akurat w tym dniu odbywała się sesja rady powiatu.

"Sesja odbywała się zdalnie, więc nie miałem kontaktu z radnymi, a jedynie ograniczony kontakt z niektórymi pracownikami" - wyjaśnił.

Zapewnił, że ełckie starostwo będzie pracowało na takich samych zasadach jak do tej pory. Sanepid ustala listę osób, które miały kontakt z zakażonymi samorządowcami. Zostaną one poddane badaniom. Kilku pracowników objęto kwarantanną.

"Urząd funkcjonuje normalne. Ja - tak samo, jak każdy inny członek zarządu - mogę wykonywać zdalnie swoje obowiązki, więc nie ma zagrożenia dla funkcjonowania samorządu" - powiedział. Jak poinformowały służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego, w niedzielę zakażenie koronawirusem potwierdzono u 17 osób w regionie, w tym u czterech z powiatu ełckiego. Dotychczas na Warmii i Mazurach zanotowano w sumie 888 zakażeń; dziewięć z tych osób zmarło, a 397 wyzdrowiało. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ par/

Źródła

[1] PAP