Legnica: 20 uczniów kilku szkół po obozie wakacyjnym trafiło na kwarantannę

Dodano 03/09/2020 09:04 przez GP

20 uczniów szkół średnich i podstawowych, a także ich rodziny skierowano na kwarantannę. Uczniowie pod koniec wakacji byli na obozie, na którym jedna z pań pracujących w kuchni miała pozytywny wynik testu.

Rzecznik PSSE w Legnicy Małgorzata Stawiska-Lichota poinformowała w środę PAP, że uczestników tego obozu i ich bliskich prewencyjnie skierowano na kwarantannę, ale zagrożenie, że mogli się oni zakazić jest minimalne.

"Uczniowie nie mieli kontaktu z tą panią. Był to obóz survivalowy, w którym uczestniczyli uczniowie kilku szkół podstawowych i średnich" – powiedziała rzecznik.

Uczniowie 1 września uczestniczyli też w inauguracji roku szkolnego w swoich szkołach, dlatego powstało pytanie, czy kwarantanną nie należy objąć większej grupy.

"Wszystkich uczestników tego wyjazdu objęliśmy kwarantanną łącznie z członkami rodziny. Nasze stanowisko jest takie, że naprawdę nie ma potrzeby, żeby pozostali uczniowie danych klas również przechodzili kwarantannę. Jednak decyzję podejmuje dyrektor wraz z organem założycielskim szkoły" – dodała rzecznik.

Jak doniosło radio Wrocław, w II LO zdecydowano, że na kwarantannie będzie jedna cała klasa z nauczycielem. Pobranie wymazów do badania zaplanowano najwcześniej w niedzielę.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ joz/

Źródła

[1] PAP