Ostrów Wlkp.: zamknięto Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej

Dodano 11/09/2020 12:19 przez GP

Służby sanitarne zamknęły Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej przy ul. Waryńskiego w Ostrowie Wlkp. U nauczycielki świetlicy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęto 221 osób – poinformował w piątek PAP dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp. Tadeusz Biliński.

Dyrektor ostrowskiego sanepidu Tadeusz Biliński poinformował PAP, że jedna z nauczycielek świetlicy w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej jest zakażona koronawirusem.

"Ostatni raz w pracy była 4 września, a wczoraj do sanepidu wpłynął wynik jej badania przeprowadzonego w mobilnym centrum drive-thru w Krotoszynie, który okazał się dodatni" – poinformował Biliński.

W wyniku przeprowadzonego wywiadu służby sanitarne ustaliły, że nauczycielka miała kontakt z 63 uczniami i 5 nauczycielami. Kwarantanną domową objęto łącznie 221 osób.

"To nauczyciele, uczniowie oraz ich rodziny, które zamieszkują we wspólnym gospodarstwie" – wyjaśnił Biliński i dodał, że dyrekcja szkoły wprowadziła zdalne nauczanie.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ joz/

Źródła

[1] PAP